January 21, 2023
|
Albuquerque Convention Center - Albuquerque, NM
|
200m (Banked)
|
4958 ft. elevation
ICON KEY: NCAA DII Prov

Men 200m Dash Unseeded Men

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Michael Roth SO-2 UTSA 24.24 20.84 21.26 17.86
2 Logan Davis FR-1 CSUN 17.96 18.82 21.63 15.79
3 John Robinson FR-1 UCLA 21.05 15.41 21.70 18.23
4 Conner Kittleson FR-1 Grand Canyon 24.82 19.81 21.77 23.52
5 Keitron Boyd SO-2 Lubbock Christian 15.26 22.67 21.79 18.31
6 Jaichaun Stanton-Jones SO-2 Grand Canyon 21.03 19.06 21.90 28.47
7 Jacob Holguin FR-1 Grand Canyon 20.83 21.05 21.92 17.76
8 Nathaniel Luna FR-1 Lubbock Christian 26.58 17.57 21.96 18.01
9 De Marq Jaque SR-4 CSUN 23.94 27.45 21.96 17.57
10 Mathew Polk FR-1 UTEP 23.35 25.77 22.02 25.77
11 Calvin Absten FR-1 Grand Canyon 17.64 17.42 22.05 21.83
12 Julio Pacheco Estrada FR-1 UTEP 19.28 25.04 22.16 24.60
13 Antony Ma JR-3 UTSA 21.96 15.97 22.18 21.74
14 Ryan Gordon SO-2 Lubbock Christian 23.76 24.20 22.20 28.20
15 Dennis Johnson JR-3 UTEP 21.63 22.52 22.29 24.08
16 Trael Robertson SO-2 Lubbock Christian 23.30 19.04 22.40 26.88
17 Dominic Gates FR-1 Cal St. Fullerton 25.37 17.96 22.45 20.43
18 Jan Kral SR-4 Grand Canyon 27.54 26.63 22.76 29.36
19 Josh Bachechi FR-1 Eastern New Mexico 16.90 18.95 22.83 25.12
20 Jonah Vaquera   Unattached 27.77 26.61 23.14 18.52
21 John Magee FR-1 Eastern New Mexico 22.15 18.85 23.56 28.04
Men 200m Dash Unseeded Men Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Keitron Boyd SO-2 Lubbock Christian 21.79
6 Jaichaun Stanton-Jones SO-2 Grand Canyon 21.90
9 De Marq Jaque SR-4 CSUN 21.96
13 Antony Ma JR-3 UTSA 22.18
Men 200m Dash Unseeded Men Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Julio Pacheco Estrada FR-1 UTEP 22.16
16 Trael Robertson SO-2 Lubbock Christian 22.40
Men 200m Dash Unseeded Men Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Logan Davis FR-1 CSUN 21.63 26.18
14 Ryan Gordon SO-2 Lubbock Christian 22.20 23.98
17 Dominic Gates FR-1 Cal St. Fullerton 22.45 24.47
18 Jan Kral SR-4 Grand Canyon 22.76 17.07
Men 200m Dash Unseeded Men Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Michael Roth SO-2 UTSA 16.80 20.84 21.26 17.44 25.52 26.79 18.93
4 Conner Kittleson FR-1 Grand Canyon 18.73 27.00 21.77 20.69 21.56 15.46 28.31
7 Jacob Holguin FR-1 Grand Canyon 19.73 15.57 21.92 22.14 21.70 19.51 22.58
10 Mathew Polk FR-1 UTEP 20.04 24.67 22.02 23.57 25.99 17.84 16.96
Men 200m Dash Unseeded Men Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
15 Dennis Johnson JR-3 UTEP 20.07 20.07 21.63 24.52 19.40 22.29 25.41
19 Josh Bachechi FR-1 Eastern New Mexico 29.23 28.54 20.55 21.46 27.17 22.83 27.40
20 Jonah Vaquera   Unattached 20.83 26.61 24.53 23.84 25.23 23.14 19.67
21 John Magee FR-1 Eastern New Mexico 24.74 18.38 22.62 28.04 27.80 23.56 21.21
Men 200m Dash Unseeded Men Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 John Robinson FR-1 UCLA 19.53 20.84 18.45 16.28 21.70 26.91
8 Nathaniel Luna FR-1 Lubbock Christian 16.69 27.89 16.03 17.13 21.96 23.06
11 Calvin Absten FR-1 Grand Canyon 21.39 23.16 28.67 28.67 22.05 22.72